Podróżuj po Japonii bez ograniczeń!

JAPAN RAIL PASS

JAPAN RAIL PASS to wspólna oferta sześciu firm tworzących Japan Railways Group (JR Group). Jest to tani i wygodny środek do podróżowania po Japonii koleją. Dzięki wykupieniu biletu JR PASS możesz podróżować bez ograniczeń po Japonii shinkansenem i pociągami JR!

JR PASS można wykupić na 7 dni, 14 dni lub 21 dni.

fot. Marta Karsz-Ashida

Najtańszy bilet na pojedynczy przejazd Osaka-Tokyo kosztuje około 400-500zł… a nasz najtańszy JR Pass, który możesz używać do woli przez cały tydzień to zaledwie 3-krotność tego jednego przejazdu! Możesz codziennie odwiedzać shinkansenem inne miasto, albo wyjechać z samego rana i wrócić przed nocą! Jest to bilet przeznaczony jedynie dla turystów odwiedzających Japonię, nie ma możliwości kupienia go w Japonii. Bilet ten został specjalnie przygotowany przez Japońskie koleje, żeby ułatwić turystom przemieszczanie się po kraju, bez wydawania majątku.

Nie jesteś pewna/y czy opłaca Ci się zarezerwować JR PASS na Twój wyjazd i jeśli tak, to który plan wybrać? Napisz do nas! Chętnie Ci doradzimy! Wspólnie zastanowimy się który plan byłby najodpowiedniejszy dla Ciebie.

Napisz lub zadzwoń!
CENNIK

7 dni

14 dni

21 dni

Dorosły
(Od 12 r.ż.)

2 klasa

336€

537€

671€

1 klasa

470€

738€

940€

Dziecko
(6-11 lat)

2 klasa

168€

268€

219€

1 klasa

235€

369€

470€

Dodatkowo, do każdej z powyższych kwot należy doliczyć 100 PLN opłaty manipulacyjnej za pośrednictwo w wystawieniu biletu.

W zależności od Państwa preferencji możemy przyjąć płatność w euro lub przeliczyć kwotę na złotówki do przelewu w PLN (po aktualnym kursie NBP).

*UWAGA: Chcemy zaoferować Państwu ofertę w euro, która dla polskiego turysty jest korzystniejsza cenowo niż oryginalna oferta w japońskich jenach (oczywiście, przeliczamy kwotę na PLN po aktualnym kursie NBP), ale z tego powodu cena może się nagle zmienić w zależności od kursu waluty. Każda zmiana będzie natychmiast aktualizowana w tabelce powyżej. Proszę pamiętać, że obowiązuje Państwa cena z tabeli powyżej w dniu potwierdzenia rezerwacji. Dla Państwa pewności i komfortu kwota będzie też potwierdzona przez nas mailowo.

FAQ
Zasady wykupienia JR PASS:
 • Osoba rezerwująca JR PASS nie może posiadać japońskiego obywatelstwa.
 • Istnieją specjalne zasady dla osób z japońskim obywatelstwem, które mieszkają poza Japonią co najmniej 10 lat. Jeśli jesteś taką osobą, to skontaktuj się z nami. Prześlemy Ci informację o wymaganych dokumentach,
 • JR PASS wystawiany jest tylko osobom, które odwiedzają Japonię na wizie turystycznej (nie dłużej niż 90 dni).
 • JR PASS wystawiany jest na podstawie posiadanego ważnego paszportu.
Jak wygląda zakup biletu JR PASS?
 • Po potwierdzeniu i opłaceniu zamówienia otrzymacie Państwo od nas fizyczny voucher (nie ma możliwości wystawienia go w formie PDF). Voucher ten należy odebrać w biurze Melody Tours (ul. Jaworowa 6/1, 02-798 Warszawa).
 • Prosimy o podanie następujących danych:
  • Dokładnie imię i nazwisko osoby, która będzie korzystała z biletu JR PASS (musi się zgadzać z danymi podanymi w paszporcie).
  • Data wylotu do Japonii.
  • Orientacyjna data użycia biletu JR PASS (Dokładną datę należy podać dopiero w Japonii, ale do zakupu biletu potrzebne są przynajmniej orientacyjne daty)
  • Rodzaj biletu JR PASS
   • Klasa: 1 lub 2
   • Liczba dni: 7, 14 lub 21 dni
 • Istnieje możliwość zamówienia ekspresowego (Voucher ekspresowy będzie do odbioru w przeciągu ok. 3 dni roboczych). W takim wypadku należy doliczyć 70 EUR za wysyłkę ekspresową.
 • Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, staramy się być elastyczni i nasz przedstawiciel może się umówić z Państwem na indywidualny odbiór w okolicy centrum Warszawy (miejsce do ustalenia).
 • Oferujemy też opcję wysłania vouchera kurierem, po opłaceniu kosztów przesyłki.
 • UWAGA: Voucher nie jest biletem i należy go wymienić na właściwy bilet JR PASS po przylocie do Japonii.
 • Voucher należy wymienić na JR PASS w ciągu maksymalnie 3 miesięcy od daty wystawienia.
 • Aby wymienić Voucher na JR PASS należy udać się do specjalnych punktów, które znajdują się na lotniskach i na dużych stacjach kolei JR w Japonii. Prześlemy Państwu dokładną listę wszystkich punktów, a w razie potrzeby podpowiemy, gdzie będzie najwygodniej wymienić voucher, w zależności od tego gdzie Państwo zaczynają swoją podróż w Japonii. 
 • Podczas wymiany vouchera na JR PASS musicie Państwo wskazać obsłudze dokładną datę w jakiej bilet będzie używany. Nie ma możliwości wprowadzania zmian, więc prosimy o upewnienie się, że data jest odpowiednia (podczas zakupu vouchera w Melody Tours prosimy o podanie jedynie orientacyjnej daty. Właściwa data musi być podana w Japonii podczas wymiany vouchera na JR PASS)
 • UWAGA: Żeby wymienić voucher na JR PASS należy mieć przy sobie paszport.
Na jakie przejazdy można użyć JR PASS?
 • JAPAN RAIL PASS jest ważny dla kolei, autobusów i promów w Japonii, jak poniżej:
  • Wszystkie pociągi linii JR. Czyli pociągi Shinkansen “bullet trains” (z wyjątkiem specjalnych szybkich pociągów “NOZOMI” i “MIZUHO”), pociągi “limited express trains”, “express trains” oraz or lokalne pociągi JR (z pewnymi wyjątkami).
  • Posiadacze JAPAN RAIL PASS mogą również korzystać z Tokyo Monorail.
  • Kolej Aoimori między Aomori a Hachinohe (ale tylko w przypadku podróży pociągami lokalnymi lub pospiesznymi obejmującymi odcinki między Hachinohe a Aomori, Aomori a Noheji oraz Hachinohe a Noheji).
  • Linia kolejowa IR Ishikawa pomiędzy Kanazawą a Tsubata. Podróż musi jednak odbywać się lokalnymi pociągami lub pociągiem limited express i musi obejmować cały odcinek pomiędzy tymi dwoma stacjami. 
  • Linia kolejowa Ainokaze Toyama pomiędzy Toyamą a Takaoką. Podróż musi jednak odbywać się pociągami lokalnymi i musi obejmować cały odcinek pomiędzy tymi dwiema stacjami. 
Jak zarezerwować miejsca?
 • Podróżując wymienionymi wyżej pociągami (Hikari, Sakura, Kodama, Tsubame), nie ma konieczności uiszczania dodatkowej opłaty.
 • Chcąc jednak zarezerwować konkretne miejsce, musisz udać się do tzw. Zielonych Okienek na stacji.

Zasady anulacji:

 • Zwroty voucherów przyjmowane są w terminie 10 miesięcy* od wystawienia zlecenia wymiany. Podczas zwrotu potrącane jest 25% kosztu JR PASS-a (jest to kwota, która zostaje przeznaczona na odesłanie vouchera do japońskiego biura). Reszta kwoty bazowej zostanie zwrócona.
 • Opłata manipulacyjna nie podlega zwrotowi
 • W przypadku zgubienia lub kradzieży vouchera istnieje możliwość uzyskania zwrotu kosztów. Chęć zwrotu należy zgłosić maksymalnie do 5 miesięcy od daty wydania vouchera. Warunki zwrotu kosztów są takie same jak w powyższych punktach. 
 • Vouchery wymienione na JR PASS nie podlegają zwrotowi.

*Abyśmy mogli dokonać zwrotu, potrzebujemy oryginalnego vouchera zwróconego do nas pocztą. (Musi to być cały oryginalny voucher, nie tylko 1/3 lub 2/3 oryginalnego arkusza, jedynie całość). Musimy go otrzymać maksymalnie w przeciągu 10 miesięcy od daty wydania. Kwota do zwrotu zostanie przelana na odpowiednie konto w przeciągu miesiąca od daty odebrania przez nas vouchera.

UWAGA!

JAPAN RAIL PASS nie może być użyty w pociągach shinkansen “NOZOMI” i “MIZUHO” na liniach Tokaido, Sanyo i Kyushu Shinkansen.

Posiadacze JR PASS mogą podróżować pociągami shinkansen “HIKARI”, “SAKURA”, “KODAMA” lub “TSUBAME”. W przypadku chęci skorzystania z pociągu “NOZOMI” lub “MIZUHO” należy uiścić dodatkową opłatę za przejazd pociągiem ekspresowym, a w przypadku wagonu zielonego – dodatkową opłatę Green Car.

Ponadto, w przypadku korzystania z wagonu GranClass pociągów Tōhoku Shinkansen, Hokkaido Shinkansen, Jōetsu Shinkansen i Hokuriku Shinkansen należy uiścić opłatę za pociąg ekspresowy oraz dopłatę do wagonu GranClass.

Należy również pamiętać, że pasażerowie korzystający z pociągów JR na liniach innych niż JR, muszą uiścić dodatkowe opłaty za odcinki pokonywane na takich liniach. Niektóre pociągi JR wykorzystują linie kolei prywatnych do bezpośrednich połączeń.

W zależności od wagonu lub odcinka linii kolejowej, jeśli obowiązują ograniczenia dotyczące maksymalnej liczby miejsc, może nie być możliwe zarezerwowanie konkretnych miejsc.

Pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie paszport. JR PASS jest ważny tylko ze wskazanym wcześniej paszportem i nie ma możliwości odstąpienia go innej osobie.

トップへ